Co warto wiedzieć o meblach ogrodowych?

Zakup mebli ogrodowych to długoterminowa inwestycja, a dokonanie właściwego wyboru może naprawdę pomóc w przekształceniu przestrzeni ogrodowej.

Kluczowe znaczenie ma jednak planowanie. Nie chodzi o to, aby kupić zestaw mebli ogrodowych, ponieważ jest w promocji; musi pasować i współgrać z przestrzenią, którą masz do dyspozycji.

Meble ogrodowe – to musisz wiedzieć

Jednym z najbardziej popularnych materiałów do produkcji mebli ogrodowych jest rattan. Meble ogrodowe z rattanu są odporne na promieniowanie UV, co oznacza, że mogą być pozostawione na słońcu, a ich kolor nie będzie blakł. Kolejną ogromną zaletą jest to, że meble rattanowe są stosunkowo łatwe w utrzymaniu, co wynika w dużej mierze z ich wytrzymałej i trwałej struktury. Dla wszystkich miłośników aranżacji wnętrz rattan jest niezwykle estetycznym materiałem, a rattanowe meble ogrodowe cieszą się niesłabnącą popularnością od dziesięcioleci. Naturalny wygląd mebli jest wystarczający, ale krzesła i sofy rattanowe mogą zostać wzbogacone o poduszki zewnętrzne. Jako materiał, rattan polega w dużej mierze na tym, jak wygląda po utkaniu. Z tego powodu ważne jest, aby dokładnie obejrzeć nowe meble rattanowe i upewnić się, że nie ma żadnych luźnych nitek, które nie zostały prawidłowo utkane. Powodem tego jest to, że te miejsca mogą się rozplątać i choć może to zająć trochę czasu, aby w pełni rozplątać, to osłabi trwałość i estetykę mebli. Należy również pamiętać, że meble ogrodowe z rattanu powinny być traktowane jako inwestycja, ponieważ często mają większą cenę, gdy są wykonane prawidłowo. Warto zaznaczyć, że rattan pasuje do wielu styli aranżacji ogrodowych, a w portalu decorium.pl znajdziesz informacje o tym na jaki styl postawić jeśli planujesz ogród domowy.

Drewno to świetna opcja, jeśli masz naturalny motyw.  Jeśli wybierzesz odpowiedni rodzaj, będzie to solidny i trwały dodatek do Twojego ogrodu. Miękkie drewno, takie jak sosna i cedr, będzie kosztować mniej, ale jest bardziej odpowiednie do wyposażenia wnętrz i wymaga stałej ochrony przed żywiołami. Droższe gatunki twardego drewna, takie jak tek i eukaliptus, będą trwać długo i jeśli będą traktowane olejem i bejcą co roku, powinny naturalnie się rozwijać.