Jak uprawiać hortensje?

Hortensje to piękne, wysokie i efektowne rośliny, które występują w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Najlepiej rosną w pełnym lub częściowo nasłonecznionym miejscu oraz na przepuszczalnej glebie. Preferują gleby wilgotne, kwaśne, ale dobrze radzą sobie na glebach suchych, a nawet nieurodzajnych. Chociaż hortensje są stosunkowo łatwe w uprawie, jest kilka konkretnych rzeczy, które musisz zrobić, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Hortensja – poznaj tajniki uprawy

Jeśli chcesz wyhodować hortensje z nasion, najlepiej zrobić to wiosną lub latem. Upewnij się, że otrzymujesz wysokiej jakości nasiona, ponieważ będą rosły tylko wtedy, gdy będą zdrowe. Po zdobyciu nasion należy je moczyć w zimnej wodzie na 12 godzin. Następnie musisz posadzić je w glebie wilgotnej, ale nie przemoczonej. Umieść rośliny na głębokości od 2 do 3 cali i dobrze je podlewaj.

Istnieje kilka podstawowych wymagań dotyczących pielęgnacji hortensji, których należy przestrzegać. Jedną z najważniejszych rzeczy jest utrzymywanie wilgoci w glebie. Regularnie podlewaj swoje rośliny, ale uważaj, aby ich nie przelać. O tym ile wody potrzebują hortensję dokładni dowiesz się na www.nasalonach.pl. Dodatkowo chroń rośliny przed mrozem, przykrywając je na zimę warstwą izolacji.

Hortensja to popularna wieloletnia roślina kwitnąca, która zwykle rośnie na wilgotnych, zacienionych obszarach. Hortensje są zazwyczaj uprawiane jako rośliny ogrodowe, ale mogą być również wykorzystywane do wystaw florystycznych lub sadzenia okazów. Nazwa rodzaju pochodzi od greckich słów hydro (woda) i rangeax (przypominający szpony orła), które odnoszą się do przypominających szpony płatków kwiatów. Gatunki hortensji szybko rosną, gdy już się zadomowią, więc warto zacząć przygotowywać swoje glebę dobrze przed ich hodowaniem, jeśli chcesz mieć zdrowe okazy z biegiem czasu.

Jakie wymagania i co lubi hortensja?

Rośliny hortensji są łatwe w uprawie, ale jest kilka konkretnych rzeczy, które musisz zrobić, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Jeśli chcesz wyhodować hortensje z nasion, najlepiej zrobić to wiosną lub latem. Upewnij się, że masz wysokiej jakości nasiona i dobrze je podlewaj.