Sposoby na tani plac zabaw na ogrodzie

Wiele osób sądzi, że stworzenie ogrodu, w którym dzieci chętnie będą się bawić wymaga dużych pieniędzy. Wpływ na to mają przede wszystkim ceny gotowych placów zabaw. Drewniany domek to koszt nawet kilku tysięcy złotych, podobną cenę będzie miał przydomowy plac zabaw ze zjeżdżalnią i huśtawką.

Twój prywatny ogród w bloku
Jeżeli zdecydujemy się na wykonanie kilku atrakcji własnoręcznie, koszty te łatwo obniżyć. Stare meble lub palety z łatwością przerobimy na kuchnię błotną. Huśtawkę bocianie gniazdo można po prostu zawiesić na drzewie, nie trzeba inwestować w specjalną konstrukcję. Jeśli zakupimy gotowe kamienie wspinaczkowe bez wysiłku wykonamy ściankę wspinaczkową. Bramkę do grania w piłkę można stworzyć ze zwykłych drzewek lub krzewów.
Przy projektowaniu placu zabaw na ogrodzie powinniśmy się kierować przede wszystkim chęcią dostarczenia dziecku atrakcji, które zachęcą je do ruchu. Dzięki temu zamienimy ogród w miejsce do zabawy i spędzania czasu z rodziną. Dobry humor, grono przyjaciół i wyobraźnia to najlepsi towarzysze zabawy.

One thought on “Sposoby na tani plac zabaw na ogrodzie

Dodaj komentarz