Idealne rośliny do ogrodu – 3 interesujące przykłady

Pielęgnacja przydomowego ogrodu może wymagać poświęcania dużej ilości wolnego czasu.

Z tego powodu wiele osób decyduje się na uprawę gatunków roślin nie wymagających zbyt wiele uwagi. Przedstawiamy kilka tego typu gatunków.

1. Irysy

Nasz przegląd niewymagających roślin ogrodowych rozpoczynamy od popularnych irysów. Możne je uprawiać w każdym miejscu nad wodą, w gruncie lub w pojemnikach. Istnieje wiele odmian irysów o różnych kolorach kwiatów, co ułatwia ich dopasowanie do indywidualnych gustów estetycznych każdego z nas. Pielęgnacja tego typu roślina ogranicza się do odchwaszczania, usuwania zwiędłych roślin oraz ich odżywiania nawozami mineralnymi.

2. Fiołki wonne

Fiołek winny to bylina z rodziny fiołkowatych. O tym, że nie jest wymagająca w uprawie świadczy fakt, że występuje na stanowiskach naturalnych w wielu krajach Europy i Azji.

Charakteryzuje się pięknymi kwiatami, część jej płatków jest skierowana w dół, część w górę, a środkowy płatek posiada ostrogę. Fiołek poradzi sobie w półcienistym stanowisku oraz w żyznej, lekko przepuszczalnej glebie. Jest to gatunek mrozoodporny i nie wymaga zakrywania na zimę, dzięki czemu może cieszyć oczy ogrodników przez wiele lat.

3. Dąbrówka rozłogowa

Ta niewymagająca mrozoodporna bylina stanowi ozdobę wielu polskich ogrodów i działek. Poradzi sobie w glebie o odczynie obojętnym, bogatej w składniki mineralne. Zda egzamin zarówno w stanowisko słonecznym, jak i półcienistym. Jej charakterystyczne liście układają się w urokliwą rozetę o czerwonej lub ciemnozielonej barwie. Kwitnie od maja do sierpnia i wytwarza rzucające się w oczy białe lub różowe kwiaty.

Więcej artykułów o ogrodnictwie znajdziesz w serwisie: https://magiaogrodow.pl/.